10 znaków, że Twój związek nie jest już wart ratowania

Zły związek nie tylko utrudni ci życie, ale ciągłe walki mogą również prowadzić do ciężkiej depresji. Bycie jedynym, który wkłada wysiłek w związek, może być męczące, zwłaszcza gdy nie wiesz, dokąd zmierza wasza dwójka. Jeśli czujecie, że wasz związek kręci się w kółko, najlepiej jest spokojnie zastanowić się, czy w ogóle warto go ratować.

1. Twój partner unika spędzania z tobą czasu.

© American Horror Story / Fox
Jeśli twój partner nigdy nie znajdzie dla ciebie wystarczająco dużo czasu, ale zawsze jest gotowy do spędzania czasu z innymi, to jest to znak, że nie uważają cię już za interesującego. Kiedy naprawdę chcesz być z kimś, znajdujesz dla niego czas, nie ma na to innego wyjścia.

2. Czujesz się jak zupełnie inna osoba niż przedtem.

© 13 Reasons Why / Netflix
Kiedy naprawdę kogoś kochasz, akceptujesz go takim, jaki jest. Chęć zmiany osoby, z którą się spotykasz lub jej nawyki nie są zdrowym znakiem. Nie powinieneś rezygnować z hobby i zainteresowań, ani czuć się winny, że robisz coś, czego twój partner po prostu bez powodu nie akceptuje. Jeśli wcześniej byłeś szczęśliwszy i bardziej wolny i czułeś się zbyt zamknięty w sobie w związku, prawdopodobnie powinieneś go opuścić.

3. Nie jesteście już sobą.

Komunikacja jest kluczem do trwałych związków i jeżeli ty znajdujesz ja trudnego otwierać up twój partner, dzielić twój sekrety z one, i raczej rozmawiać z someone innym niż twój partner, coś może być nie tak.

4. Większość twoich rozmów zamienia się w walkę.

© Revolutionary Road / Paramount
I kiedy tylko mówisz, jeśli się o coś kłócisz, to też nie jest to dobry znak. Wyrażanie swoich indywidualnych myśli jest zdrowe, ale znalezienie się w kłótni o małe rzeczy naprawdę często nie jest.

5. Twoje serce nie trzepocze już na myśl o twoim partnerze.

© Labor Day / Paramount
Oczywiście, w miarę rozwoju waszego związku i przechodzenia przez fazę „miesiąca miodowego”, początkowe emocje zanikają. Ale to nie oznacza, że z czasem wszystkie iskry również zanikają. Jeśli myślenie o twoim partnerze nie przynosi już uśmiechu na twoją twarz lub sprawia, że jesteś szczęśliwy w jakikolwiek sposób, to prawdopodobnie najlepiej jest pozwolić im odejść.

6. Twój partner ciągle bierze a nie daje.

© The Vampire Diaries / The CW
Zależność wymaga jednakowego wysiłku z obu stron, aby płynnie żeglować. Jeżeli ty ciągle robisz rzeczy naprawiać i wzmacniać twój związek, ale twój partner jest obojętny, dostaje ciebie kogoś kto naprawdę docenia ciebie.

7. Twój związek jest suchy i nudny.

© Eyes Wide Shut / Warner Bros
Nie każdy dzień w twoim życiu miłosnym będzie prosto z filmu, ale nie musi być też nudny. Od wspólnego gotowania do spaceru po plaży, istnieje sto małych rzeczy, które pary mogą zrobić, aby wzbudzić radość i podniecenie. Jedyne czego potrzeba, to chęć podjęcia wysiłku, aby wszystko było ekscytujące.

8. Nie rozwijasz się w związku.

© The Breakup / UPHE
Wzrost jest bardzo ważnym aspektem każdego związku, czy to osobistego, czy też wzajemnego wzrostu. Ludzie w szczęśliwych związkach podnoszą się nawzajem na duchu i razem dorastają. Jeżeli to nie jest sprawa dla ciebie i zamiast inspirować ciebie, twój partner wierzy w ciągnąć ciebie puszek, ja jest prawdopodobnie najlepszy właśnie kończyć związek.

9. Nie jesteś na liście priorytetów swojego partnera.

© The Story of Adele H. / Les Films du Carrosse
To nierealne, aby zawsze być priorytetem dla swojego partnera, ale na pewno powinieneś być na ich liście. Powinni starać się być na niej zawsze, gdy ich potrzebujesz lub przynajmniej starać się dowiedzieć, jak sobie radzisz.

10. Nie czujesz się kochany ani pożadany.

© Riverdale / CW
Miłość i ciepło są tym, co podtrzymuje związek. Jeśli wszystko, co robisz, to płaczesz z powodu partnera, musisz się zastanowić, dlaczego spotykasz się z kolegą. Bójki i problemy małżeńskie mają większy wpływ na twoje zdrowie niż ci się wydaje. Pamiętaj, że zasługujesz na to, by być szczęśliwym, a twoje zdrowie psychiczne ma znaczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *