11 przeludnionych miejsc, których nie chcemy odwiedzać w godzinach szczytu

Uważamy, że nie ma nic gorszego niż metro i autobusy w godzinach szczytu. Ale mieszkańcy Kowloon Walled City nie zgodziliby się z tobą. Miasto miało gęstość zaludnienia około 1.255.000 mieszkańców na kilometr kwadratowy (3.250.000 m kw.) W sumie miasto zostało zniszczone i pozostał tylko park. Kowloon nie jest jedynym przeludnionym miejscem na świecie. I za chwilę zobaczysz dlaczego.

11. „Morze Martwe”, Chiny

© Associated Press/East News © TripAdvisor
Prowincja Syczuan ma swoje własne martwe morze, które służy jako sztuczny zbiornik i popularny kurort. W gorące letnie dni zamienia się ona w zatłoczony park wodny, a jej kryty basen jest uważany za największy w Chinach. Kiedyś pływało tam 10.000 osób na raz! Przy okazji, basen ma powierzchnię 30.000 m2.
Ale nie jest to tylko prosty sztuczny zbiornik: woda ma skład zbliżony do morza i zawiera 43 rodzaje minerałów i mikroelementów.

10. Taj Mahah, Indie

© Pixabay © Pixabay
To mauzoleum przyciąga 7-8 milionów ludzi rocznie. Jeśli chcesz je odwiedzić, musisz pamiętać, że najbardziej popularne są fajne miesiące, takie jak październik, listopad i luty. Polecamy więc zaplanowanie swojej podróży w kolejnych miesiącach.
Należy również pamiętać, że Taj Mahal jest w każdy piątek zamknięty dla turystów – tylko muzułmanie mogą go odwiedzać, aby się modlić. Z drugiej strony, kompleks jest otwarty do oglądania w nocy w dniu pełni księżyca.

9. Wielki Mur, Chiny

© Pixabay © Pixabay
Wielki Mur Chiński jest również jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na świecie. Każdego roku odwiedza go około 10 milionów ludzi. W 2013 roku odwiedziło go jeszcze więcej osób – 10 720 000.
Jeśli chcesz odwiedzić to miejsce i uniknąć tłumów ludzi, wybierz obszary Jinshanling i Huanghuacheng. Są one tylko częściowo odrestaurowane, ale nadal możesz je zwiedzać (nie zapomnij o noszeniu wygodnych butów). Obszary te pozwolą Ci cieszyć się wspaniałymi widokami bez irytujących ludzi, którzy nie pozwalają Ci robić pięknych zdjęć.

8. Piazza del Campo, Włochy

© wpopp/Wikimedia © Ricardo André Frantz/Wikimedia
Piazza del Campo znajduje się w Sienie i jest to jeden z najwspanialszych średniowiecznych placów na świecie. Dwa razy w roku plac ten zmienia swój wygląd: zmienia się w tor wyścigowy Palio. Podczas wyścigów plac odwiedza nawet 60.000 osób.
Wyścigi odbywają się 2 lipca i 16 sierpnia i wszyscy mieszkańcy, a także liczni turyści przyjeżdżają, aby zobaczyć to spektakularne widowisko. Oczywiście nie będziecie mieli okazji do spaceru, ale jeśli nie boicie się tłumów ludzi i chcecie odwiedzić Palio, przyjedźcie z wyprzedzeniem.

6. Chrystus Odkupiciel, Brazylia

© Jcsalmon/Wikimedia © Nan Palmero/Flickr
Turyści nie boją się długiej drogi w górę i dlatego każdego dnia ponad 3000 osób odwiedza ten słynny posąg.
Nawiasem mówiąc, piedestał posągu Chrystusa Odkupiciela jest dość wyjątkowy, ponieważ mieści się w nim mała kaplica, w której ludzie mogą się pobrać. Jeśli chcesz odwiedzić to miejsce, nie wybieraj weekendów, lipca, Bożego Narodzenia i karnawału. Najlepszy czas jest od poniedziałku do piątku (przed 8:30 lub po 15:30).

3. The Mall of America, USA

Największe centrum handlowe w USA przyciąga około 40 milionów ludzi rocznie (jedna trzecia wszystkich odwiedzających to turyści). 520 sklepów, park rozrywki Nickelodeon Universe, seaquarium i wiele innych ciekawych rzeczy przyciąga więcej ludzi niż Disneyland i Wielki Kanion.
Zanim tam pojedziesz, odwiedź stronę internetową centrum handlowego, aby dowiedzieć się, kiedy ten lub tamten sklep lub park jest otwarty.

2. Mong Kok, Chiny

© Sean_Marshall/Flickr © Pasi Tuominen/Flickr
Mong Kok to obszar w Hongkongu o niezwykle wysokiej gęstości zaludnienia wynoszącej 340.000 na milę kwadratową. Mong Kok został opisany jako najbardziej ruchliwa dzielnica na świecie przez Księgę Rekordów Guinnessa. Znajduje się tam wiele miejsc rozrywki oraz kilka uniwersytetów i kampusów szkolnych.
Mong Kok jest zawsze przepełniony, ale w lipcu, lutym i marcu jest bardzo wielu turystów, więc nie zaleca się odwiedzania tej okolicy w tych miesiącach.

1. Stacja Borivali, Mumbai, Indie

© hindustantimes.com © 4search.com
Bombaj to ogromne miasto, w którym ludzie są przyzwyczajeni do prowadzenia gorączkowego trybu życia. Miasto jest zawsze zatłoczone przez mieszkańców, zwłaszcza dworzec kolejowy na Borivali. Jest to najbardziej ruchliwy dworzec w Bombaju i dlatego połączenia komunikacyjne w Bombaju są tak skonstruowane, aby ludzie mogli łatwo dotrzeć do różnych miejsc. Chociaż ludzie korzystają z lokalnych pociągów, aby podróżować i czekać w kolejkach, aby uniknąć ruchu, ruch na drogach pozostaje dość niekontrolowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *