12 słynnych miejsc, które nie wyglądają tak, jak się spodziewaliśmy

W broszurach kraje są przedstawiane jako czysty raj, a zdjęcia są tak niesamowite, że nie można uwierzyć własnym oczom. Ale czasami bajkowa sceneria okazuje się nudna. Nie chcemy Cię zdenerwować przed Twoimi zasłużonymi wakacjami, chcemy tylko obalić mity o słynnych miejscach, aby pomóc Ci się przygotować.

Chrystus Odkupiciel, Rio de Janeiro

© depositphotos © depositphotos
Statua Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro nie jest nawet większa niż Statua Wolności. Wysokość posągu w Brazylii z jego cokołem wynosi zaledwie 124 stopy, a Statua Wolności – 153 stopy wysokości piwnicy i cokołu. Pełna wysokość Statuetki Wolności wynosi 305 stóp.

Miejsca filmowania Gry o Tron, Dubrownik, Chorwacja

© HBO © asiahahaha7/instagram
Jeśli jesteś fanem Game of Thrones i chcesz odwiedzić Dubrownik, aby cieszyć się miejscami, w których kręcono twoje ulubione sceny, bądź gotowy na tłumy ludzi, zwłaszcza latem. Rząd postanowił nawet ograniczyć liczbę osób do 4.000 dziennie, aby chronić zabytkowe centrum miasta.

Piramidy, Egipt

© depositphotos © depositphotos
Kiedy słyszymy „piramidy egipskie”, wyobrażamy sobie ogromną pustynię, palące słońce, wielbłądy i inne egipskie cechy. Trudno nam sobie wyobrazić, że te arcydzieła znajdują się bardzo blisko miasta, ale prawda jest taka, że piramidy znajdują się na obrzeżach Kairu.
Ponadto, są tam miliony ulicznych sprzedawców i przebiegłych mieszkańców, którzy mogą naprawdę zepsuć wrażenie starożytnego miasta.

Swing na końcu świata, Banos, Ekwador

© jessexh/instagram © justinr636/instagram
Słynna huśtawka na końcu świata w Ekwadorze jest dobrym przykładem, który dowodzi, że wszystko zależy od kąta prostego. Kiedy patrzysz na te niesamowite zdjęcia, wydaje się, że pod twoimi stopami jest tylko otchłań, ale w rzeczywistości jest to tylko strome wzgórze. Nadal nie zalecamy spadania z huśtawki!

Park Güell, Barcelona

© depositphotos © depositphotos
Prawie każda broszura pokazuje Ci piękno domów z piernika znajdujących się w Barcelonie. Ci, którzy nigdy nie byli w Katalonii, mogą pomyśleć, że miasto jest pełne małych przytulnych domków. Ale będziesz miał okazję zobaczyć je tylko w Park Güell. Zła wiadomość jest taka, że są tam tylko 2 domki z piernika i będziesz musiał poczekać w ogromnej kolejce i zapłacić 8,5 euro, aby dostać się do środka. Uważamy, że rozsądniej jest cieszyć się wspaniałym widokiem stojąc na tarasie widokowym.

Schodki hiszpańskie, Rzym

© depositphotos © depositphotos
Nie będziesz miał szansy zejść po schodach trzymając partnera za rękę. Będziesz miał naprawdę dużo szczęścia, jeśli uda ci się znaleźć miejsce do siedzenia. To jest to, o czym marzysz?

Chizhik-Pyzhik, Sankt Petersburg, Rosja

© rentandstay/instagram © sugarpig1/instagram
Rzeźba ptaka w Sankt Petersburgu naprawdę zadziwi cię swoim… rozmiarem. Niewielu turystów wie, jak bardzo jest on mały! Ale gdyby był większy, każdy byłby w stanie z powodzeniem rzucać monetami na jego cokół i wszystkie marzenia musiałyby się spełnić.

Malediwy

© Hani Amir/flickr © depositphotos
Malediwy to nie tylko błękitne niebo, mieniące się morze i miękki piasek. To także Thilafushi, sztuczna wyspa, która działa jak ogromne wysypisko śmieci. Ta wyspa służy do zbierania wszystkich śmieci pozostawionych przez turystów. Ekolodzy mówią, że każdego dnia do Thilafushi przywożone jest ponad 330 ton śmieci! W 2011 roku rząd tymczasowo zakazał transportu odpadów na wyspę.
Przy okazji, obecnie mieszka tam około 1000 osób.

Hall of Mirrors, Versailles, Francja

© Myrabella / Wikimedia Commons © depositphotos
Nie myśl nawet o zrobieniu pięknego zdjęcia w środku wspaniałej Sali Lustrzanej. Nie będziesz miał nawet szansy na zrobienie zwykłego selfie: to miejsce jest bardzo przepełnione – po prostu spłyniesz w dół z „strumieniem” ludzi.

Manneken Pis, Bruksela

© depositphotos © depositphotos
Ten posąg może rozczarować, jeśli spodziewałeś się zobaczyć go całkowicie rozebranego. W rzeczywistości chłopiec zazwyczaj pees w różnych strojach. Przy okazji, procesowi przebierania się towarzyszy orkiestra. Osobiście uważamy, że ten fakt czyni ten posąg jeszcze bardziej interesującym!

Stonehenge, Zjednoczone Królestwo

© depositphotos © Image State/East News
Jeśli uważasz, że Stonehenge znajduje się w odległym i tajemniczym miejscu, to całkowicie się mylisz. Jest tam też autostrada, która może zepsuć twoje romantyczne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać.

Taj Mahal, Indie

© depositphotos.com © thepobv/ imgur
W Internecie znajdują się miliony zdjęć wspaniałego Taj Mahala otoczonego niesamowitymi widokami. Niestety, znajduje się on w pobliżu ogromnego wysypiska śmieci. Kiedyś było to miejsce dla turystów, teraz jednak okolica ta stała się domem dla psów, komarów, węży i sępów, a teraz poważnie ingeruje w piękno Pomnika Miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *