15 Aktorów, którzy prawie zakończyli karierę, zanim stali się sławni

Od dwukrotnego laureata nagrody Grammy Bradley’a Coopera do nagrodzonej Oscarem aktorki Brie Larson, niektórzy aktorzy, których znamy i kochamy, początkowo bardzo starali się być tam, gdzie są dzisiaj. Zostali odrzuceni kilka razy i ich pewność siebie została zachwiana, ale kiedy zbliżyli się do rezygnacji, ich determinacja opłaciła się.

1. Henry Cavill

© The Witcher / Netflix © henrycavill / Instagram
Zanim pojawili się Superman i Wiedźmin, Henry Cavill był gotów porzucić aktorstwo i zamiast tego dołączyć do sił zbrojnych. Tyle razy został odrzucony za rolę, że zaczął wierzyć, że przemysł nie jest dla niego przeznaczony.

2. Gal Gadot

© Wonder Woman / Warner Bros © gal_gadot / Instagram
Wonder Woman’s Gal Gadot zdradza, że miała tyle testów i odrzuceń, że powiedziała mężowi że nie może już tego znieść. Kiedy w końcu dano jej główną rolę, była w istocie zszokowana.

3. Bradley Cooper

© Silver Linings Playbook / Netflix © MARK RALSTON/AFP/East News
Bradley Cooper zaczynał jako walczący aktor i miał mnóstwo małych ról. Po latach grania drobnych ról wylądował w Aliasie, ale stopniowo jego rola stawała się coraz krótsza. Walcząc z depresją, rozerwał również mięsień łydki podczas gry w koszykówkę. Przyznał, że w tym czasie chciał na dobre zrezygnować z aktorstwa.

4. Kristen Stewart

© Twilight / Lionsgate © Reynaud Julien/APS-Medias/ABACA/Abaca/East News
Zanim zdobyła światową sławę jako Bella Swan Twilight, Kristen Stewart prawie zrezygnowała z aktorstwa. Kiedyś jeździła z mamą po Los Angeles od przesłuchania do przesłuchania, tylko po to, by zostać odrzuconą. Myślała, że da szansę na ostatnie przesłuchanie na swojej liście, a potem je odwołała. Na szczęście, została wybrana do tej roli.

5. Emma Watson

© Harry Potter / Warner Bros © emmawatson / Instagram
Emma Watson dostała się do Harry’ego Pottera, gdy miała zaledwie 9 lat. Trudno jej było znięść zamieszanie wokół swojej osoby i nosić dużo makijażu. Czuła, że nie nadaje się do tej pracy i zdecydowała, że zrezygnuje z branży po zakończeniu serii filmów. Jednak później Watson zdała sobie sprawę z siły swojej pozycji i wykorzystała ją do wyrażenia ważnych kwestii, takich jak wzmocnienie pozycji kobiet.

6 Mark Ruffalo

© markruffalo / Instagram © markruffalo / Instagram
Według Marka Ruffalo, przesłuchał do ponad 600 ról, ale nie odniósł sukcesu. Odmowa odbiła się na nim i zastanawiał się nad rezygnacją z marzeń. Mama wciąż jednak naciskała na niego, by gonił za swoimi marzeniami i wszystko się udało.

7. Claire Danes

© Homeland / Showtime © clairedanes / Instagram
Claire Danes przez 2 lata z rzędu starała się znaleźć rolę i zdecydowała się przenieść swoją karierę na projektowanie wnętrz. Obecnie jest laureatką 3 nagród Emmy, 4 Golden Globe Awards i 2 Screen Actors Guild Awards, a nawet ma swoją własną gwiazdę w Hollywood.

8. Robert Pattinson

© The Twilight Saga / Lionsgate © CHRIS DELMAS/AFP/East News
Podobnie jak Kristen Stewart, Robert Pattinson przed wylądowaniem w „Zmierzchu” starał się znaleźć pracę. Według niego, jego przesłuchanie do dramatu o wampirach poszło strasznie źle, a on zadzwonił do rodziców i powiedział: „Skończyłem, nie mogę się już torturować”. Ku swojemu zaskoczeniu, następnego dnia dostał telefon z filmu.

9. Brie Larson

© Captain Marvel / Marvel © brielarson / Instagram
Ta nagradzana przez Akademię aktorka zaczęła grać w wieku 9 lat. Nie mogąc wylądować w wielkich rolach, grała mniejsze role, a nawet nagrała popowy album, ale mogła sprzedać tylko 4000 egzemplarzy. Myślała, że Hollywood nie jest dla niej i zamiast tego zgłosiła się do różnych szkół wyższych, aby studiować biologię morską. W tym czasie została zaproszona do programu „United States of Tara”, który ostatecznie zapoczątkował jej karierę.

10. Scarlett Johansson

© Collection Christophel East News © ROBYN BECK/AFP/East News
Mówiąc o wczesnych latach swojej kariery, Scarlett Johansson ujawniła, że jest zmęczona byciem eksploatowaną w branży. Czuła się uwięziona i myślała o znalezieniu nowej pracy i rezygnacji z aktorstwa.

11. Elizabeth Olsen

© Very Good Girls / Tribeca Film © Joseph Gotfriedy/Broadimage/Broad Image/East News
Elizabeth Olsen przyznała, że chciała na dobre rzucić showbiznesowe życie ze względu na sławę swoich sióstr i sposób, w jaki to na nie wpłynęło. Według niej, media były dla nich obraźliwe i wszędzie podążały za bliźniakami, prawie kilka razy powodując wypadki.

12. Millie Bobby Brown

© Stranger Things / Netflix © milliebobbybrown / Instagram
Millie Bobby Brown złapała bakcyla aktorskiego w wieku 8 lat i mimo że nigdy nie uczęszczała na zajęcia z aktorstwa, wyruszyła na karierę w Hollywood. Zdobyła kilka małych ról w dużych programach, takich jak Modern Family i Grey’s Anatomy, ale po pewnym czasie poczuła, że nie może już tego robić. Przyznaje, że wszystko się zmieniło, gdy dostała się do roli jedenastu w „Dziwnych rzeczach”.

13. Chris Hemsworth

© Ghostbusters / Sony Pictures © face to face/FaceToFace/REPORTER
Po odegraniu roli w Star Treku (2009), Chris Hemsworth walczył o pracę. Sprawy potoczyły się jeszcze trudniej i pomyślał o rzuceniu tego wszystkiego i powrocie do Australii.

14. David Harbour

© Knife Fight / Myriad Pictures © Grosby Group/East News
David Harbour stracił wszelką nadzieję, kiedy jego show stan został odwołany. W jednym z wywiadów ujawnił, że w tym momencie powiedział sobie: „Skończyłem”. Hollywood skończyło się z Davidem Harbourem. Oni są skończeni.” Wkrótce potem dostał rolę w „Dziwnych rzeczach”.

15. Melissa McCarthy

© Tammy / Warner Bros © melissamccarthy / Instagram
Melissa McCarthy spotkała się z wieloma odrzuceniami i w pewnym momencie nie mogła nawet wylądować na przesłuchaniu. Pracowała na dwóch innych stanowiskach, aby związać koniec z końcem i zdecydowała, że jeśli jej kariera aktorska nie ustabilizuje się przed ukończeniem 30 roku życia, odejdzie z niej. Na tydzień przed trzydziestymi urodzinami dostała rolę w Gilmore Girls.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *