15 trików, których możesz użyć, aby stworzyć ogród swoich marzeń

Ogrodnictwo jest tak zabawne, że czasami może być frustrujące. Często jest to przypadek prób i błędów, zanim się go naprawi i stworzy ogród, którego się zawsze chciało. Istnieje jednak kilka wskazówek i sztuczek, których można się nauczyć od innych ogrodników – więc niezależnie od tego, czy chcesz, aby koty sąsiadów w końcu przestały używać Twojego ogrodu jako kuwety, czy też chcesz, aby Twój ogród wyglądał na większy, proponujemy przeczytać dalej.

1. Przed siewem nasiona należy namoczyć w ciepłej wodzie.

© seachele08 / reddit
Moment, w którym twoje nasiono zaczyna wyrastać na sadzonkę, nazywa się kiełkowaniem. Namaczając nasiona przez noc, dajesz im kopa który przyspieszy cały proces.

2. Używać nawozu do siewu.

© PlotHolesandSPErrors / imgur © via Lessons Learnt Journal © Depositphotos.com
Rozpoczynając pierwszą uprawę kiełków w środku, można rozpocząć nieco wcześniej w sezonie niż w przypadku bezpośredniego wysiewu. Istnieje bardzo niewiele roślin, które nie lubią być przesadzane z pojemnika na ziemię. Zalecamy stosowanie organicznych kubków, takich jak szyszki do lodów czy skorupki jajek, ponieważ można je umieścić bezpośrednio w ziemi, gdzie ulegną degradacji. Robienie papierowych kubków również działa, ponieważ można je łatwo odkleić przed posadzeniem kiełków na zewnątrz.

3. Utrzymaj te kiełki przy życiu, tworząc mini-szklarnię.

© GreenishGrass / imgur
Możesz łatwo stworzyć miniaturową szklarnię, wycinając dno dowolnego typu plastikowego pojemnika. Daje to Twoim roślinom przyjemne, ciepłe środowisko do rozpoczęcia uprawy i może ochronić je przed wszelkimi trudnymi warunkami środowiskowymi.

4. Trzymaj koty z dala od swoich ukochanych roślin za pomocą tej prostej i bezpiecznej sztuczki.

© gDisasters / reddit © Alf J
Niestety, koty z sąsiedztwa czasami widzą Twój piękny zielony ogród jako swoją własną wielką kuwetę. Jesteśmy pewni, że byłoby to dla nich o wiele mniej atrakcyjne, gdybyśmy włożyli do ziemi jakieś plastikowe widelce. W mgnieniu oka zrozumieją, że Twój ogród nie jest najlepszym miejscem, do którego możesz się udać, a Ty będziesz mógł usunąć widelce, gdy tylko „wytrenujesz” koty, aby już nie przychodziły.

5. Nie musisz kupować drogich roślin.

© Depositphotos.com © OneOfThree73 / reddit
Jeśli to właśnie aspekt finansowy powstrzymuje cię od ogrodnictwa, to mamy świetne wieści! Jest wiele roślin, które możesz uprawiać z nasion swoich codziennych owoców i warzyw.

6. Zwiększ ilość składników odżywczych!

© Depositphotos.com
Skorupki jajeczne doskonale nadają się nie tylko do stosowania do nasion, ale są również bogate w składniki odżywcze i dlatego działają tak samo dobrze jak nawóz.

7. Kawa i grejpfruty odstraszają ślimaki.

© Depositphotos.com © Depositphotos.com © Depositphotos.com
Ślimaki są naturalnym wrogiem roślin. Kawa i grejpfrut to kilka naturalnych środków, które można zastosować przeciwko nim, a które w żaden sposób nie zaszkodzą roślinom.

8. Użyj ogrodzenia pod kątem, aby wyhodować dynie, a następnie „złap” je w hamaku z rajstopami.

© Bendsc / imgur © unknown / imgur
Dynie rosną nad ziemią, co już sprawia, że są one przyjemnym dodatkiem do Twojego ogrodu. Jedyną rzeczą jest to, że nadmiar wilgoci w glebie może spowodować, że zaczną gnić zanim nadejdzie czas ich zbioru. Aby temu zapobiec, można użyć ogrodzenia pod kątem, jak pokazano na zdjęciu. Czy twoja dynia staje się zbyt ciężka? Wtedy możesz stworzyć mały hamak, aby utrzymać ten ciężar.

9. Planuj dalej.

© Depositphotos.com © Depositphotos.com
Niektóre rośliny są na lato, a niektóre na zimę. Zastanów się dobrze nad rodzajem roślin, które umieścisz w swoim ogrodzie, aby były piękne latem i zimą.

10. Zrób to dla wszystkich.

© violetfive / imgur
Nie ma nic przyjemniejszego niż posiadanie ogrodu, który jest świetny dla całej rodziny. Jeśli masz małe dzieci, to może być dla nich bardzo miło mieć swoje małe miejsce w ogrodzie. Może się ono rozciągać od małego placu zabaw na ziemi do domku na drzewie na następnym poziomie, szczególnie dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *