18 filmowych powtarzających przypadków udowadniający, że scenarzyści wiedzą bardzo niewiele o prawdziwym życiu

Nie chcemy widzieć super-realizmu w każdym filmie, ale czasami to, co robią scenarzyści, jest nie do przyjęcia. Mamy tylko nadzieję, że kiedy ludzie widzą te sceny w filmach, nie myślą, że są realistyczne i nie chcą próbować robić tego samego w prawdziwym życiu.

1. Zbroja

© Hercules / Paramount Pictures © Game of Thrones / HBO
Wydaje się, że nie wszyscy twórcy filmowi wiedzą nawet, jaki jest cel zbroi. Ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, że w rzeczywistości, zbroja była noszona, aby uczynić mężczyzn bardziej groźne i kobiety bardziej atrakcyjne. Ta zbroja nie tylko nie chroni ważnych organów, ale również ogranicza ruch człowieka.

2. Niesamowite transformacje

© Miss Congeniality / Warner bros
Stereotypowo niepopularne dziewczyny w filmach są zazwyczaj nieatrakcyjne, ponieważ noszą nudne ubrania, ale mają duży potencjał. Kiedy zmieniają ubranie, zaczynają wyglądać jak boginie, a mężczyźni wokół nich zapominają, jak oddychać. I natychmiast zmieniają swoje zachowanie: z niepewnych dziewcząt stają się super pewnymi siebie ekstrawertykami. Niestety, w prawdziwym życiu potrzeba więcej pracy, aby doszło do tak drastycznych zmian.

3. Krzycząc „Taxi!” by dostać jedną

© Asim Bharwani / flickr © Race to Witch Mountain / Disney
Poważnie, czy kiedykolwiek widziałeś kogoś, kto robił to w życiu? Jeśli zaczniesz krzyczeć na ulicy, ludzie będą myśleć, że jesteś szalony. Rozumiemy, że filmy pokazują te sceny, aby pokazać impulsywność bohaterów, ale nadszedł czas, aby wymyślić coś nowego.

rzutki Tranq 4

© Ace Ventura: Pet Detective / Morgan Creek Entertainment
Jeśli wziąć na poważnie efekty tranq rzutki w filmach, to nie potrzebujemy anestezjologów w ogóle, bo każdy może być uśpiony z rzutkami. W rzeczywistości, to jest naprawdę trudne do obliczenia odpowiedniej dawki dla każdej osoby i ta broń jest bardzo rzadko używany w wojsku lub przez policję. I zwierzęta mogą nadal pracować przez 30-45 sekund po strzale, więc rzutki są również bezużyteczne jako środek ekstremalny.

5. Laboratorium

© Un heureux événement / Gaumont
Wszystko, co ma związek z tematem pracy, w filmach wygląda nierealistycznie. Matka czuje się dobrze przez 9 miesięcy, a potem na godzinę przed porodem ma skurcze. W rzeczywistości sprawy mają się zupełnie inaczej. A kiedy dzieci rodzą się w filmach, są bardzo czyste i 2 razy większe niż są w rzeczywistości. W rzeczywistości jednak, są lepkie i poród trwa prawdopodobnie nieco dłużej niż godzinę.

6. Rany i śpiączka

© Crank / Lakeshore Entertainment
Bohaterowie są bici, cięci, zastrzeleni, a następnie uciekają ze szpitala po wyciągnięciu wszystkich rur i cewników. I nawet jeśli postać napotka wrogów, nie będzie miała szans. Po tygodniowej śpiączce, bohater pokona każdego. Ale w rzeczywistości, ta osoba nawet nie będzie mogła chodzić.

7. „Nie ma czasu na wyjaśnienia”

© Twilight / Lionsgate
Postacie często tak mówią, gdy mogą coś wyjaśnić. Co więcej, prawie nigdy nie używamy tego wyrażenia w życiu. Znacznie lepiej jest wyjaśnić istotę problemu, zanim ktoś coś zrobi lub sprawi, że mu zaufasz. „Gonią mnie” lub „To nam pomoże” dałoby im przynajmniej trochę zrozumienia.

8. Komputery

© NCIS / CBS
Ogromnym problemem dla każdego, kto korzysta z komputerów jest sposób, w jaki są one przedstawiane w filmach. Te rzeczy wydają dziwne odgłosy, przyciski są zbyt głośne, interfejs oprogramowania wygląda tak, jakby został zaprojektowany przez 3-latka. W NCIS scenarzyści poszli jeszcze dalej: poza tym wszystkim, o czym wspomnieliśmy, na tej samej klawiaturze mogą pisać także 2 znaki. Ponadto, 15 sekund pisania to często więcej niż wystarczająco dużo, aby hakerzy mogli przejąć kontrolę nad dowolnym urządzeniem, dowolnym miejscem na świecie.

9. Rozmowy bez pauz i słów wypełniających

© Game of Thrones / HBO
Oczywiście, aktorzy bardzo dobrze uczą się swoich linii i ćwiczą swoją wymowę. Ale nie zawsze wygląda to realistycznie, bo bardzo niewiele osób w życiu potrafi tak mówić. Można powiedzieć coś dziwnego, zapomnieć o imieniu, potrzeba 3 prób wymówienia czegoś – to jest problem, na jaki natknęliby się bohaterowie, gdyby ich wersy nie były napisane dla nich.

10. Naukowcy, którzy wiedzą wszystko

© Iron Man / Marvel Studios
Jeśli jakaś postać ma na sobie biały płaszcz lub jest właścicielem laboratorium, to na pewno jest świetna w każdej dziedzinie nauki. Budowanie robota przy użyciu śmieci, przeszczepianie jednego lub dwóch organów, włamywanie się do systemów bezpieczeństwa FBI – to tylko kilka rzeczy, do których te postacie są zdolne. Niestety, w prawdziwym życiu zdobycie tak wybitnych umiejętności, nawet w jednej dziedzinie, zajmuje całe dziesięciolecia.

11. Walki na miecze

© The Witcher / Netflix
Twórcy filmu chcą, aby ich filmy były spektakularne, dlatego też sceny te wyglądają jak tańce. Są zabawne do oglądania, ale kiedy ktoś naprawdę walczy o swoje życie mieczem, to nie wygląda to tak fajnie. Bardziej przypomina to próbę przecięcia lub ukłucia wroga wszelkimi możliwymi sposobami.

12. Idealne włosy i zęby w filmach o starożytnych ludziach lub filmach wojennych

© Alpha / Sony Pictures
Oczywiście, w takich sytuacjach nie ma sposobu na utrzymanie zdrowych i czystych zębów. Nawet dziś, każdy inny człowiek ma problemy z zębami, a w przeszłości był to problem dla każdego. To samo dotyczy idealnych włosów i brody.

13. Leczenie ran po spożyciu alkoholu lub poparzeniu

© X-Men: Days of Future Past / 20th Century Fox
W prawdziwym życiu, alkohol jest nakładany tylko na skórę, na przykład, przed wstrzyknięciem. Nakładanie go na otwartą ranę jest w porządku tylko wtedy, gdy chce się pogorszyć sytuację. To samo odnosi się do poparzeń. Być może zatrzymasz krwawienie, ale także zrujnujesz skórę wokół niej, co doprowadzi do jeszcze większych problemów.

14. Szafki szkolne

© iCarly / Nickelodeon
Jeśli bohaterowie nastoletniego filmu będą musieli porozmawiać, na pewno zrobią to w pobliżu szkolnych szafek. I zawsze są to święte miejsca, w których trzymają bardzo osobiste rzeczy, zdjęcia i tym podobne rzeczy. Nadszedł czas, aby wymyślić coś nowego, ponieważ w rzeczywistości, bardzo niewiele osób faktycznie używać szafki, oni głównie nosić swoje rzeczy w plecakach.

15. Włączając prysznic, gdy w nim stoisz

© Goal! / Milkshake Films © Baywatch / Paramount pictures
Nie wiemy, jak wyglądają domy scenarzystów, ale gdyby próbowali to robić pod zwykłym prysznicem, skończyłyby im się krzyki. Czasami wydaje się, że są tylko 2 źródła wody: jedno z nich jest połączone z Oceanem Arktycznym, a drugie przynosi wodę prosto z wulkanu.

16. Nie uzgodnienie czasu i miejsca spotkania

© La La Land / Lionsgate
Większość randek w filmach jest albo ułożona poza ekranem, albo bohaterowie są wróżkami. Bardzo często mówią coś w stylu: „Odbiorę cię”, albo „Do zobaczenia”. I nigdy nawet nie rozmawiają o tym, dokąd i o której godzinie idą.

17. „Pokażę ci” zamiast „wytłumaczę”.

© The Gentlemen / Miramax
Wydaje się, że niektóre postacie w ogóle nie cenią swojego czasu, w przeciwnym razie, dlaczego robią pewne rzeczy w ten sposób? Czasami, gdy wysiadają z samochodu, mówią: „Co my tu robimy?” Jakby nie mieli całej jazdy, żeby omówić, dokąd jadą i dlaczego. Albo jedno z nich chce znać szczegóły, a drugie mówi: „Pokażę ci”. Potem mogą spędzić godziny na dotarciu do miejsca, a potem powiedzieć, „Tu się wszystko zaczęło”, jakby nie mogli po prostu wskazać na mapę lub wyjaśnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *