Naukowcy pokazują nam 11 przerażających stworzeń żyjących w Australii

W Australii żyje wiele różnych gatunków: od słodkich kangurów do naprawdę przerażających zwierząt, których nikt nie chce widzieć w prawdziwym życiu. Niektóre z nich wyglądają tak, jakby mogły być głównymi bohaterami w filmie o morze-horrorze.

1. Grimpoteuthis

© Marine Biodiversity Hub
Głębokowodne ośmiornice mają średnio około 8 cali długości. Są jednak wyjątki: największa z nich miała 70 cali długości i ważyła 16 funtów.

2. Krucha gwiazda

© Marine Biodiversity Hub
Zrelaksuj się, ta krucha gwiazda nie jest niebezpieczna dla ludzi, ale w niektórych pozach wygląda jak krab z horrorów. Niektóre gwiazdy mają duże macki i im więcej ich ma, tym straszniej wyglądają.

3. Pająk morski

© Marine Biodiversity Hub
Ci, którzy boją się pająków, nie mogą odpoczywać w wodzie ani na lądzie. Naukowcy znają ponad 1000 rodzajów pająków morskich, które żyją zarówno w pobliżu brzegu, jak i na głębokiej wodzie.

4. Ryby bez twarzy

© Marine Biodiversity Hub
Ta straszna ryba nie ma twarzy, tylko usta i nozdrza. Ale żyje tak głęboko w morzu, że i tak nie potrzebuje oczu. Przy okazji, ostatni raz ta ryba została złapana w 1873 roku.

5. Anthozoa

© Marine Biodiversity Hub
Nie wygląda to strasznie, ale może być niebezpieczne. Anthozoa może użądlić nieostrożnego nurka.

6. Jaszczurka głębinowa (Deepsea lizardfish)

© Marine Biodiversity Hub
Ostre jak brzytwa zęby i ciemne oczy tej ryby mogą przestraszyć każdego. Nie ma jednak potrzeby się bać – nawet jeśli nurkujesz w pobliżu australijskiego brzegu, nie zobaczysz tej ryby. Żyje ona na głębokości od 3000 stóp do 8000 stóp.

7. Blobfish

© Marine Biodiversity Hub
Mimo że ryba ta słynie z zabawnego wyglądu, jest w rzeczywistości dość wyjątkowa, ponieważ jest endemiczna dla Australii. Oznacza to, że żyje ona tylko w jednym miejscu na świecie. Niestety, jest to teraz gatunek zagrożony.

8. Tripodfish

© Marine Biodiversity Hub
Trójnóg również wygląda dość nietypowo. Jego długie kości pozwalają mu stać podczas polowania.

9. izonogi

© Marine Biodiversity Hub
Te spokojnie wyglądające stworzenia wkrótce podbiją planetę – w wodzie i na lądzie żyje ponad 10,5 tysiąca gatunków. Innym dziwnym faktem jest to, że niektóre z nich są ledwo widoczne, podczas gdy inne są bardzo duże.

10. Żmija:

© Marine Biodiversity Hub
Pomimo swoich bardzo małych rozmiarów (13 in), ryby te wyglądają bardzo przerażająco. Ich ciała pokryte są żarzącymi się organami, które pomagają im odnaleźć się w głębinach oceanu.

11. Dżdżownice

© imgur
Poza naprawdę przerażającym spojrzeniem, nie ma nic strasznego w dżdżownicach. Ich długość waha się od 0,039 do 9,8 stóp. Są one w rzeczywistości bardzo przydatne dla środowiska, ponieważ mogą przekształcać glebę w próchnicę, która poprawia jej żyzność.

Bonus: Zwierzęta zjadające zwierzęta w Australii

© imgur
Biedny wąż zjedzony przez żabę.

Biedny wąż zjedzony przez żabę.

© imgur
Nie musisz się martwić o krokodyle. W Australii, węże się nimi zajmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *